Baş məşqçiyə 5 oyunluq cəza
Bu gün AFFA İntizam Komitəsinin növbəti iclası keçirilib. Azerisport.az xəbər verir ki, aparılan müzakirələrdən sonra AFFA tərəfindən təşkil olunan aşağı yaş qruplarından ibarət komandalar arasındakı ölkə çempionatlarının oyunları ilə bağlı aşağıdakı qərarlar çıxarılıb:
U-16 Liqasının “Əlincə” - “Neftçi” matçının 75-ci dəqiqəsində “Əlincə”nin baş məşqçisi Vasif Haqverdiyev hakimlər briqadasını təhqir etdiyinə görə 5 oyun cəzalanıb.
U-14 Liqasında “Kəpəz” - “Neftçi” matçının 18-ci dəqiqəsində “Neftçi”nin futbolçusu Musa Qurbanlı və “Kəpəz”in futbolçusu Nemət Musayev bir-birinə qarşı aqressiv hərəkətə görə qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldıqları üçün hər ikisi 1 oyun cəzalanıb. Oyunun 56-cı dəqiqəsində “Neftçi”nin futbolçusu Hüseyn Ələsgərov sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün 1 oyunluq cəzalanıb.
Futzal üzrə Azərbaycan çempionatının “Ağdam” - “Qarabağ Veteranları” matçının 35-ci dəqiqəsində “Ağdam”ın futbolçusu Səbuhi Hüseynov kobud oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün 2 oyunluq cəzalanıb.
Futzal üzrə Azərbaycan birinciliyinin “Nəbi” FK - İFFA matçında klubu iştirak etmədiyinə görə kluba 0:5 hesablı texniki məğlubiyyət verilib.
Futzal üzrə Azərbaycan çempionatının “Nəbi” FK – FHN matçının 24-cü dəqiqəsində FHN klubunun rəhbəri Toğrul Mehdiyev hakimi təhqir etdiyinə görə 5 oyun cəzalanıb.
Azərbaycan Həvəskarlar liqasının “Qobustan” - “Vətən RİOEUGEM” matçının 75-ci dəqiqəsində “Vətən RİOEUGEM” klubunun futbolçuları meydanı tərk etdiklərinə görə kluba texniki məğlubiyyət verilib, hesab olduğu kimi saxlanılıb.