Qarabağ çempionluğu təmin etdi!
Bu gün Topaz Premyer Liqasında 32-ci tura yekun vurulub. Azerisport.az xəbər verir ki, son oyun günündə üç görüş baş tutub.
Öncə “İnter”lə “Sumqayıt” qarşılaşıb. İki qırmızı vərəqənin göstərildiyi, üç penaltinin təyin olunduğu, dörd qolun vurulduğu bu oyunda tərəflər meydanı hərəyə bir xalla tərk ediblər.
Bir neçə gün öncə Azərbaycan Kubokunun yarımfinal mərhələsi çərçivəsində üz-üzə gələn və qalmaqallı matçın (1:1) iştirakçısı olan "Qəbələ" ilə "Neftçi" qısa müddət kəsiyində ikinci dəfə qarşılaşıb. Bu görüşdə də tərəflər hərəyə iki qol vurduğu halda, sonda meydandan bir xalla ayrılıb.
Hesabat turunun sonuncu və mərkəzi oyunu isə lider "Qarabağ"la əsas izləyicisi "Zirə" arasında baş tutub. Ağdam klubu növbəti qələbəsini qazanaraq, çempionatın sonuna 4 tur qalmış növbəti çempionluğunu bayram edib.
“İnter” - “Sumqayıt” - 2:2 (1:2)
Qollar: V.Cavadov, 6 (0:1). M.Abbasov, 11 (1:1). A.Yunanov, 19 (1:2). N.Kvekveskiri, 90+3 (2:2).
Qırmızı vərəqə: K.Ağayev, 27. C.Hacıyev, 90+2.
Hakimlər: Ömər Paşayev, Azər Əsgərov, İsgəndər Əliyev, Fariz Yusifov.
“İnter”: 1. Kamran Ağayev (k), 3. Denis Silva, 4. Laşa Kasradze, 7. Nika Kvekveskiri, 11. Rauf Əliyev, 12. Ruslan Əmircanov, 14. Zurab Xizanişvili, 19. Mirhüseyn Seyidov, 23. Sezar Meza Kolli, 30. Abbas Hüseynov, 77. Mirsahib Abbasov.
Ehtiyat oyunçular: 79. Georgi Lomaya, 2. Sertan Taşkın, 6. Laşa Salukvadze, 9. Qara Qarayev, 17. Vüqar Nadirov, 20. Yuri Fomenko, 33. Aqşin Quluzadə.
“Sumqayıt”: 1. Səlahət Ağayev, 2. Slavik Alxasov, 3. Vurğun Hüseynov (k), 8. Nicat Muxtarov, 13. Murad Ağayev, 14. Bəxtiyar Həsənalızadə, 24. Amit Quluzadə, 27. İsmayıl Babayev, 29. Amil Yunanov, 55. Ağabala Ramazanov, 70. Vaqif Cavadov.
Ehtiyat oyunçular: 94. Tərlan Əhmədli, 5. Cəmil Hacıyev, 9. Əli Əlimərdanlı, 23. İlqar Hüseynov, 25. Ayaz Mehdiyev, 18. Aleksandr Çertoqanov, 95. Samir İbrahimov.
“Qəbələ” - “Neftçi” - 2:2 (1:1)
Qollar: A.Qay, 21-pen. (1:0). R.Qurbanov, 33 (1:1). R.Sadiqov, 50 (2:1). E.Abdullayev, 64 (2:2).
Hakimlər: Rauf Cabbarov, Nahid Əliyev, Munis Abdullayev, Ramil Əhmədov.
“Qəbələ”: 22. Dmitri Bezotosnı, 3. Voyislav Stankoviç, 5. Pavel Paşayev, 6. Rəşad Sadiqov (k), 8. Məhəmməd Mirzəbəyov, 19. Aleksey Qay, 21. Arif Daşdəmirov, 25. Qismət Alıyev, 32. Rəşad Eyubov, 44. Rafael Santos, 69. Aleksey Antonov.
Ehtiyat oyunçular: 33. David Petrkeviç, 4. Elvin Camalov, 7. Ermin Zets, 11. Asif Məmmədov, 15. Vitali Vernidub, 34. Urfan Abbasov, 66. Samir Zərgərov.
“Neftçi”: 1. Aqil Məmmədov (k), 3. Jayro, 6. Aylton Silva, 4. Rahil Məmmədov, 8. Elşən Abdullayev, 11. Ruslan Qurbanov, 15. Erik Ramos, 17. Rəhman Hacıyev, 19. Fəhmin Muradbəyli, 27. Məqsəd İsayev, 95. Elvin Bədəlov.
Ehtiyat oyunçular: 53. Maksim Vaylo, 7. Araz Abdullayev, 10. Cavid İmamverdiyev, 26. Kamal Qurbanov, 20. Anyete, 14. Məhəmməd Qurbanov, 18. Elşən Rzazadə.
“Zirə” - “Qarabağ” - 0:2 (0:1)
Qollar: D.Kintana, 27 (0:1). Reynaldo, 74 (0:2).
Hakimlər: Orxan Məmmədov, Akif Əmirəli, Mehman Mahmudov, Fərid Məmmədov.
“Zirə”: 1. Anar Nəzirov, 37. Yovan Krneta, 5. Adil Nağıyev, 14. Tellur Mütəllimov, 13. Aleksandr Şemonayev (k), 6. Vüqar Mustafayev, 11. Viktor İqbekoyi, 10. İqor İvanoviç, 60. Elvin Məmmədov, 19. Nurlan Novruzov, 9. Nelson Bonilya.
Ehtiyat oyunçular: 85. Kamal Bayramov, 27. Rəşad Abdullayev, 28. Təmkin Xəlilzadə, 17. Nicat Qurbanov, 39. Sadiq Quliyev, 32. Tato, 38. İlkin Muradov.
“Qarabağ”: 13. İbrahim Şehiç, 2. Qara Qarayev, 10. Dani Kintana, 25. Ansi Aqolli, 14. Rəşad Sadıqov (k), 18. İlqar Qurbanov, 20. Riçard Almeyda, 22. Əfran İsmayılov, 55. Bədavi Hüseynov, 90. Samuel Armenteros, 91. Coşqun Diniyev.
Ehtiyat oyunçular: 63. Şahruddin Məhəmmədəliyev, 5. Maksim Medvedev, 9. Reynaldo Silva, 8. Migel Madera, 32. Elvin Yunuszadə, 77. Cavid Tağıyev, 97. Mahir Mədətov.
Turun digər oyunları: “Kəpəz” - “Rəvan” - 3:2, AZAL - “Xəzər Lənkəran” - 1:0.