Rəvan Kəpəzə, XL AZAL-a uduzdu
Bu gün Topaz Premyer Liqasında 32-ci tura start verilib. Azerisport.az xəbər verir ki, ilk oyun günündə iki görüş baş tutub.
Turun açılış matçında "Kəpəz" doğma meydanda "Rəvan"la münasibətlərinə aydınlıq gətirib. Beş qolun vurulduğu qarşılaşmada qələbəni meydan sahibləri bayram ediblər.
Günün digər oyununda sonuncu pilləyə düşməmək üçün çalışan “Xəzər Lənkəran” da səfərdə AZAL-la qarşılaşıb. Bu oyunun taleyini isə bir qol həll edib. AZAL 3 xala sahib çıxan tərəf olub.
“Kəpəz” - “Rəvan” - 3:2 (1:1)
Qollar: J.Ebah, 10 (1:0). R.Abbasov, 40-pen. (1:1). K.Müslümov, 46-öz qapısına. (2:1). T.Axundov, 60-pen. (3:1). E.Abdulov, 89 (3:2).
Hakimlər: Rəvan Həmzəzadə, Elman Musayev, Vüqar Bayramov, Mahir Məmmədov.
“Kəpəz”: 88. Tadas Simaitis, 18. Tural Axundov (k), 25. Şəhriyar Əliyev, 15. Azad Kərimov, 13. Şəhriyar Rəhimov, 3. Tərlan Quliyev, 8. Budaq Nəsirov, 7. Junior Osvaldo, 27. Bəxtiyar Soltanov, 9. Namiq Ələsgərov, 90. Julien Ebah.
Ehtiyat oyunçular: 1.Eyyub Əliyev, 6. Ceyhun Cavadov, 4. Elvin Cəbrayılov, 21. Xəzər Qəribov, 23. Tural Nərimanov, 80. Tural Rzayev, 19. Orxan Əliyev.
“Rəvan”: 1. Rəşad Əzizli, 86. Yasin Həmid, 92. Yamin Ağakərimzadə, 17. Ramazan Abbasov (k), 19. Hüseyn Axundov, 21. Novruz Məmmədov, 2. Ruslan Tağızadə, 8. Məmməd Quliyev, 4. Kənan Müslümov, 16. Orxan Lalayev, 11. Elnur Abdulov.
Ehtiyat oyunçular: 12. Elçin Sadıqov, 98. Ülvi Kələşov, 99. Əziz Hüseynov, 29. Əziz Quliyev, 28. Xanlar Teymurov, 15. Ceyhun Abdullayev, 3. Saşa Yunisoğlu.
AZAL - “Xəzər Lənkəran” - 1:0 (0:0)
Qol: N.Kvirtiya, 54 (1:0).
Hakimlər: Ramil Diniyev, Rahil Ramazanov, Vüsal Qənbərov, Rəhim Həsənov.
AZAL: 16. Stanislav Namaşko, 2. Rail Məlikov (k), 3. Tural Hümbətov, 24. Emin Cəfərquliyev, 5. Kamil Hüseynov, 14. İlqar Ələkbərov, 23. Hacı Əhmədov, 88. Mirzağa Hüseynpur, 11. Ruslan Nəsirli, 77. Adan Koronado, 27. Aleksandr Quruli.
Ehtiyat oyunçular: 1. Amil Ağacanov, 19. Məhəmməd Bədəlbəyli, 9. Aydın Qasımov, 63. Seyidrəzi Ağayev, 10. Nuqzar Kvirtiya, 17. Elmin Çobanov, 4. Qvanzav Maqomedov.
“Xəzər Lənkəran”: 25. Tərlan Qasımzadə, 4. Ruslan Cəfərov, 6. Asif Mirili, 7. Orxan Səfiyaroğlu, 8. Vüqar Bəybalayev, 10. Tural Qürbətov, 15. Nodar Məmmədov, 17. Vaquf Güləliyev, 18. Tural Cəlilov (k), 32. Zaman Mirzəzadə, 99. Mahsun Qəmbərli.
Ehtiyat oyunçular: 1. Orxan Sadıqlı, 9. Bayram Budaqov, 35. Elfad Baləhmədov, 41. Hüseyn Xəlilzadə, 66. Kənan Həsənov, 86. Xaqani Sadıqov, 88. Kənan Bağırzadə.