Millimizin daha bir rəqibi AÇ üçün heyətini açıqladı
Belçikanın U-17 yığmasının Azərbaycanda keçiriləcək Avropa çempionatı üçün heyəti müəyyənləşib. Azerisport.az xəbər verir ki, heyətdə 23 futbolçu yer alır:
Qapıçılar: Brent Qabriel ("Brugge"), Mille Svilar ("Anderlext");
Müdafiəçilər: Sebastyan Bornau, Hannes Delkrua, Daam Fulon (hamısı - "Anderlext"), Onur Gürler, Dauda Peeters (hər ikisi - "Brugges"), Pol Ernanes ("Espanyol", İspaniya), Zino Vanhesden ("İnter", Milan, İtaliya);
Yarımmüdafiəçilər: Françesko Antonuççi , Milan Korrin (hər ikisi - "Anderlext"), İndi Bunen ("Mançester Yunayted" , İngiltərə), Ksan Emmers ("İnter", Milan, İtaliya), Nataniel Frenua ("Standard"), Sufyan Karkaş, Senna Linen (hər ikisi - "Brugge"), Lui Verstrat ("Gent");
Hücumçular: Adrien Boncovanni ("Monako", Fransa), Luka Bonanno ("Hoffenhaym", Almaniya), Conatan İnqi Yonsson ("AZ Alkmaar", Hollandiya), Lois Openda, Jül Vanhake (hər ikisi - "Brugge"), Tibo Verlinden ("Stok Siti", İngiltərə).
Qeyd edək ki, Belçika Portuqaliya və Şotlandiya ilə yanaşı, A qrupunda Azərbaycan milli komandasını rəqibidir. AÇ-2016 5-21 may tarixində Bakıda keçiriləcək.