AZAL Rəvana, Sumqayıt Kəpəzə məğlub oldu
Bu gün Topaz Premyer Liqasında 31-ci tura yekun vurulub. Azerisport.az xəbər verir ki, son oyun günündə də iki görüş baş tutub.
Öncə "Sumqayıt"la "Kəpəz" öz aralarındakı münasibətlərə aydınlıq gətirib. Beş qolun vurulduğu oyunda qələbəni qonaqlar bayram ediblər.
Nəhayət, turun qapanış matçında daha bir paytaxt derbisi baş tutub. Çempionatın aşkar autsayderi "Rəvan" öz meydanında AZAL-ı qəbul edib. "Aslanlar" bu görüşdə vacib qələbə qazanaraq sonuncu pilləni tərk etmək şanslarını artırıblar.
“Sumqayıt” - “Kəpəz” - 2:3 (1:1)
Qollar: M.Ağayev, 22 (1:0). P.F.Azad, 45+2-öz qapısına. (1:1). J.Osvaldo, 59 (1:2). J.Ebah, 60 (1:3). A.Yunanov, 73 (2:3).
“Sumqayıt”: 1. Səlahət Ağayev, 2. Slavik Alxasov, 3. Vurğun Hüseynov (k), 7. Pərdis Fərcad-Azad, 8. Nicat Muxtarov, 13. Murad Ağayev, 14. Bəxtiyar Həsənalızadə, 24. Amit Quluzadə, 70. Vaqif Cavadov, 97. Xəyal Nəcəfov, 99. Rasim Ramaldanov.
Ehtiyat oyunçular: 94. Tərlan Əhmədli, 5. Cəmil Hacıyev, 6. Mikayıl Rəhimov, 25. Ayaz Mehdiyev, 27. İsmayıl Babayev, 29. Amil Yunanov, 55. Ağabala Ramazanov.
“Kəpəz”: 88. Tadas Simaitis, 18. Tural Axundov (k), 13. Şəhriyar Rəhimov, 3. Tərlan Quliyev, 25. Şəhriyar Əliyev, 8. Budaq Nəsirov, 5. Kərim Diniyev, 27. Bəxtiyar Soltanov, 80. Tural Rzayev, 7. Junior Osvaldo, 90. Julien Ebah.
Ehtiyat oyunçular: 1.Eyyub Əliyev, 23. Tural Nərimanov, 15. Azad Kərimov, 6. Ceyhun Cavadov, 19. Orxan Əliyev, 4. Elvin Cəbrayılov, 21. Xəzər Qəribov.
"Rəvan” - AZAL - 1:0 (1:0)
Qol: Y.Həmid, 14 (1:0).
“Rəvan”: 1. Rəşad Əzizli, 86. Yasin Həmid, 9. Nuran Qurbanov, 92. Yamin Ağakərimzadə, 17. Ramazan Abbasov (k), 19. Hüseyn Axundov, 21. Novruz Məmmədov, 2. Ruslan Tağızadə, 8. Məmməd Quliyev, 4. Kənan Müslümov, 16. Orxan Lalayev.
Ehtiyat oyunçular: 12. Elçin Sadıqov, 98. Ülvi Kələşov, 38. Zeki Sinan Akkoyun, 99. Əziz Hüseynov, 5. Mirkamil Haşımlı, 11. Elnur Abdulov, 77. Nurxan Mənsimzadə.
AZAL: 16. Stanislav Namaşko, 2. Rail Məlikov (k), 3. Tural Hümbətov, 42. Elşad Manafov, 4. Qvanzav Maqomedov, 14. İlqar Ələkbərov, 23. Hacı Əhmədov, 10. Nuqzar Kvirtiya, 11. Ruslan Nəsirli, 27. Aleksandr Quruli, 9. Aydın Qasımov.
Ehtiyat oyunçular: 1. Amil Ağacanov, 5. Kamil Hüseynov, 19. Məhəmməd Bədəlbəyli, 63. Seyidrəzi Ağayev, 22. Kamal Mirzəyev, 77. Adan Koronado, 88. Mirzağa Hüseynpur.
Turun digər oyunları: "Qarabağ” - “İnter” - 2:0, "Xəzər Lənkəran” - “Qəbələ” - 0:1, "Neftçi” - “Zirə” - 0:0.