XL Neftçiyə, Rəvan Zirəyə məğlub oldu
Bu gün Topaz Premyer Liqasında 29-cu tura yekun vurulub. Azerisport.az xəbər verir ki, son oyun günündə iki görüş baş tutub.
Əvvəlcə turun növbəti paytaxt derbisində çempionatın aşkar autsayderi "Rəvan" "Zirə"ni qəbul edib. Çempionatın bombardiri Nelson Bonilyanın het-trikə imza atdığı qarşılaşmada "Zirə" 4 cavabsız qolla qalib gəlib.
Nəhayət, turun qapanış matçında əzəli rəqiblər - "Neftçi" ilə "Xəzər Lənkəran" növbəti "Böyük oyun"da üz-üzə gəlib. Qarşılaşma paytaxt klubunun minimal hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.
“Rəvan” - “Zirə” - 0:4 (0:1)
Qollar: Tato, 16 (0:1). N.Bonilya, 52 (0:2). N.Bonilya, 57 (0:3). N.Bonilya, 90+2 (0:4).
“Rəvan”: 1. Rəşad Əzizli, 15. Ceyhun Abdullayev, 92. Yamin Ağakərimzadə, 5. Mirkamil Haşımlı, 99. Əziz Hüseynov, 17. Ramazan Abbasov (k), 21. Novruz Məmmədov, 2. Ruslan Tağızadə, 7. Elvin Həsənəliyev, 3. Saşa Yunisoğlu, 4. Kənan Müslümov.
Ehtiyat oyunçular: 12. Elçin Sadıqov, 86. Yasin Həmid, 8. Məmməd Quliyev, 38. Zeki Sinan Akkoyun, 13. Cəmşid Məhərrəmov, 11. Elnur Abdulov, 16. Orxan Lalayev.
“Zirə”: 1. Anar Nəzirov, 5. Adil Nağıyev, 39. Sadiq Quliyev, 14. Tellur Mütəllimov, 13. Aleksandr Şemonayev, 11. Viktor İqbekoyi, 32. Tato, 19. Nurlan Novruzov, 27. Rəşad Abdullayev (k), 60. Elvin Məmmədov, 9. Nelson Bonilya.
Ehtiyat oyunçular: 85. Kamal Bayramov, 10. İqor İvanoviç, 17. Nicat Qurbanov, 8. Tərzin Cahangirov, 28. Təmkin Xəlilzadə, 90. Vüsal İsgəndərli, 96. Elgün Nəbiyev.
“Xəzər Lənkəran” - “Neftçi” - 0:1 (0:1)
Qol: R.Qurbanov, 39 (0:1).
“Xəzər Lənkəran”: 1. Orxan Sadıqlı, 4. Ruslan Cəfərov, 8. Vüqar Bəybalayev, 10. Tural Qürbətov, 12. İlyas Səfərzadə, 15. Nodar Məmmədov, 16. İbrahim Qədirzadə, 17. Vaquf Güləliyev, 18. Tural Cəlilov (k), 32. Zaman Mirzəzadə, 35. Elfad Baləhmədov.
Ehtiyat oyunçular: 25. Tərlan Qasımzadə, 6. Asif Mirili, 7. Orxan Səfiyaroğlu, 9. Bayram Budaqov, 41. Hüseyn Xəlilzadə, 44. Yusif Həsənov, 99. Mahsun Qəmbərli.
“Neftçi”: 53. Maksim Vaylo, 3. Jayro, 6. Aylton Silva, 8. Elşən Abdullayev, 10. Cavid İmamverdiyev, 11. Ruslan Qurbanov, 15. Erik Ramos (k), 19. Fəhmin Muradbəyli, 20. Anyete, 27. Məqsəd İsayev, 95. Elvin Bədəlov.
Ehtiyat oyunçular: 1. Aqil Məmmədov, 5. Xuan Alberto Melli, 7. Araz Abdullayev, 17. Rəhman Hacıyev, 9. Nikolas Kanales, 14. Məhəmməd Qurbanov, 18. Elşən Rzazadə.
Turun digər oyunları: “Qarabağ” - “Kəpəz” - 4:0, “Sumqayıt” - “Qəbələ” - 1:1, “İnter” - AZAL - 1:0.