İnter AZAL-a qalib gəldi, Qəbələ Sumqayıtla sülh bağladı
Bu gün Topaz Premyer Liqasında 29-cu turun növbəti oyunları keçirilib. Azerisport.az xəbər verir ki, ikinci oyun günündə iki görüş baş tutub.
Öncə "Sumqayıt" doğma meydanda "Qəbələ" ilə qarşılaşıb. Bu görüşdə qapılara iki qol vurulsa da, qalib müəyyənləşməyib.
Günün digər oyununda iki paytaxt klubu - AZAL və "İnter" üz-üzə gəlib. Paytaxt derbisində "İnter" qələbəyə sevinən tərəf olub.
“Sumqayıt” - “Qəbələ” - 1:1 (0:0)
Qollar: A.Qay, 66 (0:1). P.F.Azad, 85-pen. (1:1).
“Sumqayıt”: 1. Səlahət Ağayev, 2. Slavik Alxasov, 3. Vurğun Hüseynov (k), 7. Pərdis Fərcad-Azad, 8. Nicat Muxtarov, 13. Murad Ağayev, 14. Bəxtiyar Həsənalızadə, 24. Amit Quluzadə, 55. Ağabala Ramazanov, 70. Vaqif Cavadov, 99. Rasim Ramaldanov.
Ehtiyat oyunçular: 94. Tərlan Əhmədli, 5. Cəmil Hacıyev, 6. Mikayıl Rəhimov, 27. İsmayıl Babayev, 29. Amil Yunanov, 97. Xəyal Nəcəfov.
“Qəbələ”: 22. Dmitri Bezotosnı, 3. Voyislav Stankoviç, 4. Elvin Camalov, 6. Rəşad Sadiqov (k), 7. Ermin Zets, 9. Sergey Zenyov, 19. Aleksey Qay, 21. Arif Daşdəmirov, 34. Urfan Abbasov, 44. Rafael Santos, 66. Samir Zərgərov.
Ehtiyat oyunçular: 33. David Petrkeviç, 5. Pavel Paşayev, 11. Asif Məmmədov, 15. Vitali Vernidub, 32. Rəşad Eyubov, 69. Aleksey Antonov, 77. Ehtiram Şahverdiyev.
“İnter” - AZAL - 1:0 (0:0)
Qol: V.Nadirov, 64 (1:0).
“İnter”: 79. Georgi Lomaya (k), 3. Denis Silva, 6. Laşa Salukvadze, 7. Nika Kvekveskiri, 12. Ruslan Əmircanov, 14. Zurab Xizanişvili, 17. Vüqar Nadirov, 22. İlkin Qırtımov, 23. Sezar Meza Kolli, 24. Fuad Bayramov, 77. Mirsahib Abbasov.
Ehtiyat oyunçular: 96. Elşən Poladov, 4. Laşa Kasradze, 10. Elnur Abdullayev, 19. Mirhüseyn Seyidov, 20. Yuriy Fomenko, 30. Abbas Hüseynov, 33. Aqşin Quluzadə.
AZAL: 16. Stanislav Namaşko, 2. Rail Məlikov (k), 3. Tural Hümbətov, 24. Emin Cəfərquliyev, 5. Kamil Hüseynov, 14. İlqar Ələkbərov, 23. Hacı Əhmədov, 11. Ruslan Nəsirli, 88. Mirzağa Hüseynpur, 77. Adan Koronado, 9. Aydın Qasımov.
Ehtiyat oyunçular: 1. Amil Ağacanov, 4. Qvanzav Maqomedov, 19. Məhəmməd Bədəlbəyli, 20. İsmayıl İbrahimli, 10. Nuqzar Kvirtiya, 7. Tərlan Xəlilov, 27. Aleksandr Quruli.
Turun digər oyunları: “Qarabağ” - “Kəpəz” - 4:0. 10 aprel (14:00. “Rəvan” - “Zirə”, 16:30. “Xəzər Lənkəran” - “Neftçi”).
10 - Nelson Bonilya ("Zirə"), Dani Kintana ("Qarabağ").