Qarabağ Kəpəzə qalib gəldi
Bu gün Topaz Premyer Liqasında 29-cu tura start verilib. Azerisport.az xəbər verir ki, ilk oyun günündə bir görüş baş tutub.
Turun açılış və mərkəzi qarşılaşması mükafatlar uğrunda mübarizə aparan “Qarabağ”la “Kəpəz” arasında keçirilib. Qarşılaşma meydan sahiblərinin böyük hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.
“Qarabağ” - “Kəpəz” - 4:0 (2:0)
Qollar: T.Axundov, 17-öz qapısına (1:0). T.Axundov, 42-öz qapısına. M.Mədətov, 62 (3:0). S.Armenteros, 90+3 (4:0).
“Qarabağ”: 13. İbrahim Şehiç, 2. Qara Qarayev, 5. Maksim Medvedev, 8. Migel Madera, 9. Reynaldo Silva, 10. Dani Kintana, 14. Rəşad Sadıqov (k), 20. Riçard Almeyda, 25. Ansi Aqolli, 55. Bədavi Hüseynov, 97. Mahir Mədətov.
Ehtiyat oyunçular: 63. Şahruddin Məhəmmədəliyev, 18. İlqar Qurbanov, 22. Əfran İsmayılov, 90. Samuel Armenteros, 32. Elvin Yunuszadə, 91. Coşqun Diniyev, 99. Muarem Muarem.
“Kəpəz”: 88. Tadas Simaitis, 18. Tural Axundov (k), 3. Tərlan Quliyev, 25. Şəhriyar Əliyev, 13. Şəhriyar Rəhimov, 8. Budaq Nəsirov, 5. Kərim Diniyev, 27. Bəxtiyar Soltanov, 9. Namiq Ələsgərov, 19. Orxan Əliyev, 90. Julien Ebah.
Ehtiyat oyunçular: 1.Eyyub Əliyev, 15. Azad Kərimov, 23. Tural Nərimanov, 21. Xəzər Qəribov, 6. Ceyhun Cavadov, 80. Tural Rzayev, 99. Əli Səmədov.