Qarabağla Zirədən qələbə, Kəpəz, İnter və Qəbələdən xal itkisi
Bu gün Topaz Premyer Liqasında dördüncü dövrəyə start verilib. Azerisport.az xəbər verir ki, sonuncu dövrənin açılış - 28-ci turunun qarşılaşmaları eyni gündə baş tutub.
Günün ilk matçında AZAL "Kəpəz"lə qarşılaşıb. Bakılılar qonaq komandanı darmadağınla yola salıblar. Son turda səfərdə "Kəpəz"ə uduzan və ikinci pillədə qərarlaşan "Zirə" bu dəfə doğma meydanda "Sumqayıt"la qarşılaşıb. Meydan sahibləri minimal hesablı qələbəyə seviniblər. Bu oyunla eyni saatda lider "Qarabağ" səfərdə "Xəzər Lənkəran"la münasibətlərinə aydınlıq gətirib. Ağdam klubu da turu qələbə ilə başa vurub.
Bu turda paytaxt derbisi də baş tutub. Çempionatın aşkat autsayderi "Rəvan" "Neftçi" ilə üz-üzə gəlib. Matç heç kimin gözləmədiyi halda autsayderin qələbəsi ilə bitib. Turun mərkəzi oyununda isə “İnter” “Qəbələ”nin qonağı olub. Bu görüşdə qapılara qol vurulmayıb.
AZAL – “Kəpəz” - 3:0 (0:0)
Qollar: A.Qasımov, 37 (1:0). H.Əhmədov, 65 (2:0). M.Hüseynpur, 90+3 (3:0).
Hakimlər: Fariz Yusifov, Vaqif Musayev, Knyaz Əmiraslanov, Ramil Əhmədov.
AZAL: 16. Stanislav Namaşko, 2. Rail Məlikov (k), 3. Tural Hümbətov, 24. Emin Cəfərquliyev, 5. Kamil Hüseynov, 14. İlqar Ələkbərov, 23. Hacı Əhmədov, 21. Murad Səttarlı, 11. Ruslan Nəsirli, 77. Adan Koronado, 9. Aydın Qasımov.
Ehtiyat oyunçular: 1. Amil Ağacanov, 19. Məhəmməd Bədəlbəyli, 4. Qvanzav Maqomedov, 10. Nuqzar Kvirtiya, 20. İsmayıl İbrahimli, 88. Mirzağa Hüseynpur, 27. Aleksandr Quruli.
Baş məşqçi: Tərlan Əhmədov.
“Kəpəz”: 88. Tadas Simaitis, 18. Tural Axundov (k), 25. Şəhriyar Əliyev, 3. Tərlan Quliyev, 13. Şəhriyar Rəhimov, 5. Kərim Diniyev, 6. Ceyhun Cavadov, 9. Namiq Ələsgərov, 19. Orxan Əliyev, 7. Junior Osvaldo, 90. Julien Ebah.
Ehtiyat oyunçular: 1.Eyyub Əliyev, 80. Tural Rzayev, 27. Bəxtiyar Soltanov, 15. Azad Kərimov, 23. Tural Nərimanov, 99. Əli Səmədov, 21. Xəzər Qəribov.
Baş məşqçi: Şahin Diniyev.
“Zirə” - “Sumqayıt” - 1:0 (0:0)
Qol: N.Novruzov, 84 (1:0).
“Zirə”: 1. Anar Nəzirov, 37. Yovan Krneta, 39. Sadiq Quliyev, 5. Adil Nağıyev, 13. Aleksandr Şemonayev, 11. Viktor İqbekoyi, 32. Tato, 27. Rəşad Abdullayev (k), 60. Elvin Məmmədov, 10. İqor İvanoviç, 9. Nelson Bonilya.
Ehtiyat oyunçular: 12. Şamo Həsənov, 28. Təmkin Xəlilzadə, 8. Tərzin Cahangirov, 19. Nurlan Novruzov, 90. Vüsal İsgəndərli, 17. Nicat Qurbanov, 14. Tellur Mütəllimov.
Baş məşqçi: Adil Şükürov.
“Sumqayıt”: 1. Səlahət Ağayev, 2. Slavik Alxasov, 3. Vurğun Hüseynov (k), 5. Cəmil Hacıyev, 13. Murad Ağayev, 14. Bəxtiyar Həsənalızadə, 18. Aleksandr Çertoqanov, 22. Tofiq Mikayılov, 29. Amil Yunanov, 39. Emin Mehdiyev, 55. Ağabala Ramazanov.
Ehtiyat oyunçular: 12. Tural Abbaszadə, 8. Nicat Muxtarov, 10. Uğur Pamuk, 24. Amit Quluzadə, 70. Vaqif Cavadov, 97. Xəyal Nəcəfov, 99. Rasim Ramaldanov.
Baş məşqçi: Samir Abasov.
“Xəzər Lənkəran” - “Qarabağ” - 1:2 (1:1)
Qollar: M.Mədətov, 6 (0:1). T.Qürbətov, 12 (1:1). M.Mədətov, 72 (1:2).
“Xəzər Lənkəran”: 1. Orxan Sadıqlı, 4. Ruslan Cəfərov, 6. Asif Mirili, 7. Orxan Səfiyaroğlu, 8. Vüqar Bəybalayev, 9. Bayram Budaqov, 10. Tural Qürbətov, 15. Nodar Məmmədov, 16. İbrahim Qədirzadə, 18. Tural Cəlilov (k), 32. Zaman Mirzəzadə.
Ehtiyat oyunçular: 25. Tərlan Qasımzadə, 12. İlyas Səfərzadə, 22. Milad Bayramov, 35. Elfad Baləhmədov, 41. Hüseyn Xəlilzadə, 66. Kənan Həsənov, 99. Mahsun Qəmbərli.
Baş məşqçi: Elbrus Məmmədov.
“Qarabağ”: 13. İbrahim Şehiç, 5. Maksim Medvedev (k), 8. Migel Madera, 10. Dani Kintana, 20. Riçard Almeyda, 22. Əfran İsmayılov, 25. Ansi Aqolli, 32. Elvin Yunuszadə, 55. Bədavi Hüseynov, 91. Coşqun Diniyev, 97. Mahir Mədətov.
Ehtiyat oyunçular: 63. Şahruddin Məhəmmədəliyev, 2. Qara Qarayev, 9. Reynaldo Silva, 18. İlqar Qurbanov, 90. Samuel Armenteros, 77. Cavid Tağıyev, 99. Muarem Muarem.
“Rəvan” - “Neftçi” - 1:0 (1:0)
Qol: E.Həsənəliyev, 3 (1:0).
“Rəvan”: 1. Rəşad Əzizli, 2. Ruslan Tağızadə, 3. Saşa Yunisoğlu, 4. Kənan Müslümov, 21. Novruz Məmmədov, 5. Mirkamil Haşımlı, 17. Ramazan Abbasov (k), 15. Ceyhun Abdullayev, 8. Məmməd Quliyev, 99. Əziz Hüseynov, 7. Elvin Həsənəliyev.
Ehtiyat oyunçular: 12. Elçin Sadıqov, 19. Hüseyn Axundov, 86. Yasin Həmid, 92. Yamin Ağakərimzadə, 9. Nuran Qurbanov, 39. Əlibəy Məmmədli, 29. Əziz Quliyev.
Baş məşqçi: Bəhmən Həsənov.
“Neftçi”: 53. Maksim Vaylo, 3. Jayro, 5. Xuan Alberto Melli, 6. Aylton Silva, 7. Araz Abdullayev (k), 8. Elşən Abdullayev, 9. Nikolas Kanales, 15. Erik Ramos, 20. Anyete, 26. Kamal Qurbanov, 95. Elvin Bədəlov.
Ehtiyat oyunçular: 1. Aqil Məmmədov, 4. Rahil Məmmədov, 17. Rəhman Hacıyev, 11. Ruslan Qurbanov, 14. Məhəmməd Qurbanov, 19. Fəhmin Muradbəyli, 27. Məqsəd İsayev.
“Qəbələ” - “İnter” - 0:0 (0:0)
“Qəbələ”: 22. Dmitri Bezotosnı, 3. Voyislav Stankoviç, 4. Elvin Camalov, 6. Rəşad Sadiqov (k), 9. Sergey Zenyov, 11. Asif Məmmədov, 19. Aleksey Qay, 20. Rikardinyo, 21. Arif Daşdəmirov, 44. Rafael Santos, 66. Samir Zərgərov.
Ehtiyat oyunçular: 33. David Petrkeviç, 5. Pavel Paşayev, 15. Vitali Vernidub, 32. Rəşad Eyubov, 69. Aleksey Antonov, 87. Ruslan Abışov, 97. Roman Hüseynov.
“İnter”: 1. Kamran Ağayev (k), 3. Denis Silva, 6. Laşa Salukvadze, 7. Nika Kvekveskiri, 12. Ruslan Əmircanov, 14. Zurab Xizanişvili, 17. Vüqar Nadirov, 22. İlkin Qırtımov, 23. Sezar Meza Kolli, 24. Fuad Bayramov, 77. Mirsahib Abbasov.
Ehtiyat oyunçular: 79. Georgi Lomaya, 2. Sərtan Taşkın, 4. Laşa Kasradze, 10. Elnur Abdullayev, 19. Mirhüseyn Seyidov, 20. Yuri Fomenko, 30. Abbas Hüseynov.
Bombardir: